Pisanie pracy licencjackiej, a Bydgoszcz

Pisanie pracy licencjackiej jest rzeczą niełatwą. Czynność ta wymaga odpowiedniej sprawności intelektualnej oraz zaangażowania. W poniższym artykule skupimy się na niczym innym jak rynku pracy w Bydgoszczy. Warto znać obecne trendy, które panują na rynku pracy. W poniższym artykule opiszemy profesje, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie na polskim rynku pracy.

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na rynku pracy, jest pracownik sprzedaży. Ogólnie to stanowisko rozmaicie się przedstawia np. przedstawiciel handlowy, sprzedawca, key account manager etc. Ogłoszeń o pracę dla przedstawicieli handlowych jest obecnie bardzo dużo. Należy oczywiście mieć na względzie to, że w tym zawodzie jest naprawdę duża rotacja. Zaletą tego zawodu jest fakt, iż zarobki w sprzedaży są często nieograniczone.

Następna profesja, na którą jest olbrzymie zapotrzebowanie to specjalista w zakresie informatyki. W przypadku informatyków możemy mówić o bardzo zróżnicowanych specjalnościach. Olbrzymi popyt jest obecnie na programistów poszczególnych języków programowania. Dany programista z reguły specjalizuje się w konkretnym języku. Najpopularniejsze języki programowania to obecnie Java. Python, PHP oraz C++.

Na trzecim miejscu, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na rynku pracy, są wykwalifikowani pracownicy fizyczni. Zaliczyć do nich można osoby, które jak to się w Polsce mówi “mają fach w ręku”. Można do tej grupy zaliczyć kucharzy, murarzy, spawaczy, kierowców tirów itd. Są to, innymi słowy, zawodowcy w danej dziedzinie.

Tu czas na małą refleksję. W edukacji nastąpił informatyczny przełom. Powiedzenie  “czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał “- teraz już nie obowiązuje. Obecnie za pomocą komputera można samodzielnie zgłębiać takie dziedziny jak np. ekonomia, czy też informatyka.  Samodzielnie raczej nie opanujemy dziedzin, które wymagają kosztownych warsztatów. Konkretnie chodzi tu o takie dyscypliny jak chemia, czy medycyna. Poza tym  możemy się edukować w każdej właściwie dziedzinie.

Pisanie pracy licencjackiej, a nasza dalsza kariera.

Pisanie pracy licencjackiej stanowi jedynie wstęp do kariery. Po napisaniu licencjatu warto iść do pracy i zgłębiać konkretną, praktyczną wiedzę. Tak naprawdę dla potencjalnego pracodawcy nasze wykształcenie jest rzeczą drugorzędną. Najważniejsze są nasze praktyczne umiejętności, które możemy zamienić na pieniądze.

Dodaj komentarz